Játék csak az élet

Játék csak az élet

Hűvös szelek szárnyán érkezett a hajnal,
gyorsan suhanva a lombos ágak között,
mint a mennyországból földre szállott angyal
hófehér, dérlepte ruhába öltözött.

A víg mezők fölött gyorsan végig szaladt,
összeborzolva a fűszálak zöld haját,
majd néhány másodperc, vagy pillanat alatt
eltáncolt a földön egy vérbő csa-csa-csát.

Föl-alá rohangált bolondos jókedvvel,
piruettet ugrott, még sosem esett el,
közben fészket rakott egy korhadt szilvafán.

Játék csak az élet, ne vedd túl komolyan,
mert ahhoz túl rövid! Vigyázz, ne légy olyan,
mint egy béna táncos a mozgás színpadán.

“Játék csak az élet” bejegyzéshez 5 hozzászólás

  1. Kedves János .
    Szeretettel olvastam szépséges soiraidat !
    Lehet igy is venni :"Játék csak az élet, ne vedd túl komolyan,"
    Sajnos néha komolyra fordul és akkor elszáll a "jókedv"
    Gratulálok tisztelettel….Babu(l)(f)

  2. [b][i]Kedves János !

    Biztosan igazad van !
    Legalább is ez a jól sikerült kis szonett ezt bizonyítja,,,
    Nagy tetszéssel olvasom mindig könnyed, de komoly gondolatokkal telített verseidet !

    Üdvözöllek !

    – keni -[/i][/b]

  3. Kedves Lányok!

    Nincs itt szó semmiféle vérről, vérengzésről! Vérbő= bővérű, egészséges, életerős
    Azaz legyünk olyanok, mint a hajnal – bolondosan jókedvűek, ne vegyül túl komolyan az egészet, túl rövid az élet ahhoz, hogy ne élvezzük minden pillanatát. Én így gondolom.
    Baráti ölelésem: János

Szólj hozzá!