Szárnyalj hát hülyeség

Szárnyalj hát hülyeség

Szabadjára engedem ma hülyeségemet,
szárnyaljon, mint a madár,
messze űzze, hogyha van,
minden rossz kedvemet.

Repülj, száguldj minden felé,
magas bércre fel!
Hozz örömet, vidámságot,
minden szívbe el!

Mindeneknek van határa, de
neked ne legyen!
Nem szorítlak kalitkába,
s másnak sem engedem!

Minek nekem a józan ész,
ha így minden oly vidám?
S örülni tudok, mikor más nem,
egy téli délután.

Repülj, repülj hát fantáziám!
Szárnyalj hülyeség!
Vedd el minden embernek,
bánatos, bús eszét!

“Szárnyalj hát hülyeség” bejegyzéshez 7 hozzászólás

  1. Jó is az, ha ránk tör a jókedv és hülyéskedésbe fojtjuk ezt az undok telet. 🙂

  2. Amondó vagyok, hogy józan ésszel is lehet örülni minden apróságnak, legfeljebb hülyének nézik az embert. De ennyi kockázatot megér! 🙂 Örömteli, boldog új évet!

Szólj hozzá!