Bimbó világgá bujdosik
Virág illatú mezőkön legelészett,
Bimbó a tehén.
Egy pocsolyánál látta csak meg,
hogy szarvak nőttek egyszer a fején.
Izgalmában úgy remegett,
Bimbó a tehén,
hogy, összegabalyodott lábain
járni sem tudott napestig szegény.
Búsan elbőgte gyötrő bánatát,
Bimbó a tehén.
Feltéve magában a költői kérdést:
– Ki és mi vagyok én?
Fontolgatta lázasan a dolgot,
Bimbó a tehén.
– Tán én vagyok az ördög?
Mily rettenetes egy következtetés!
Nézegette magát ijedten,
Bimbó a tehén.
– Patám is van meg farkam is.
Minden szükséges kinőtt a helyén.
Szégyenében elbujdosott,
Bimbó a tehén.
Elkóborolt, nagy marha volt.
Ökörszarvat hordott a fején.
Örülök, hogy tetszett Kata! Várd meg Lujzát!:D
De gonosz vagy Kitti!:) Azért lett ez a felhasználó nevem, mert semmi értelmes nem jutott eszembe vagy 5 percig és mivel a számítógépnek rendszer telepítésnél mindig ezt adom, így ide is ezt írtam, mert legalább nem kellett sokat gondolkodnom még rajta.
Amúgy 2010-ben fent voltam NJG néven is, van fent 3 vers.
http://holnapmagazin.hu/profile.php?lookup=1272#sz_1272
Ez is én vagyok. Vagy voltam, mit tudom én….
Kedves József!
Jót nevettem vicces kis verseden. Nagyon tetszett! 🙂
Szeretettel:
Kata
Már előre vigyorgok tehenke!
Feltöltöttem, jövő héten érkezik!
Én nagyon várom Lujzát!! 😀
Van egy másik versem is Kitti! A Lujza a pulyka, csak már éppen soknak találtam a marhaságokat, gondoltam, inkább más félét teszek fel, de utoljára még lehet, hogy feltöltöm azt is jövő héten.
Micsoda marhaság! 😀 De naggyonjóóóó!
Köszi Keni!
Nagyjából be is fejezem egyenlőre az ökörségeket.;) Többi más lesz.
[b][i][center][color=#cc3366]Kedves József !
Ez jó kis tanmese arra, hogy nagyon sokat ne nézegessük
magunkat a tükörbe, vagy a tócsák vizébe, mert megeshet, hogy a mi
fejünkön is szarvakat, a lábunkon meg patákat találjunk, mert
néha megesik, hogy minket is felszarvaz valaki,,,,,
Jó a versedben a sorok egymásutáni levezetése,,,
Gratulálok !
– keni -[/color][/center][/i][/b]