Már nem nehéz
Már nem nehezül rajtam teher
kin is elkerül, már csak integet ,
mi nyomasztotta fájó szívemet
senki szigetére rég eltereltem .
Vad kedvvel űztem végtelenbe
tébolyt kergettem megtépve
s a görnyedt mámor percében
tudatlanul zavart lett lelkem.
Kacag elkárhozott szenvedélyem,
mert enyém minden kéj üdvössége
gyötrő szerelmem titka csendben
régóta magányban fészkel lelkemben .
Mert dicsőségben édes a szerelem
kábán kerget ,vad lángba eléget,
az éjnek hűs ölében nincs helye
meleg szívemben,a gyönyör fészke..
Áradnak érzelemmel teli gondolataid, és magával ragadóak. Jó, hogy kiírod magadból, így legalább mi is részesülünk az érzelem-tenger ringató hullámaiba, a lelket-testet gyönyörködtető szépségbe.
Köszönöm az élményt. Rózsa
Érzelmes, (l)szép versedet átéléssel olvastam: Ica
"az éjnek hűs ölében nincs helye
meleg szívemben,a gyönyör fészke.."
szép gondolat, gratulálok!
Kedves Babu !
Megpihen a vándor a hosszú út után,.visszanézve azon gondolkodik,nem is volt olyan
hosszú talán. Érdeklődéssel olvastam szép versedet,ami tetszett,gratulálok
Szeretettel : Tibor