Azért kereslek…
Tegnap olyan csend volt,
mintha kihalt volna a város,
pedig minden olyan volt, mint máskor
nyüzsgött, jött- ment a nép hegyekben
és te ott voltál a tömegben
ettől lett olyan nagy a csend.
Nem hallottam mást, csak a szívedet
dobogni, jöttél felém…
Minden eltűnt, csak mi álltunk
ketten pőrén, rendületlenül a szörnyű
nagy viharban, a világ közepén.
Egyedül rettegtem volna,
a tömegben elvesztem volna,
nélküled semmi sem volna
ami szép. A nap hiába ragyogna,
a fény megfakulna, ha te meg én
elengednénk azt a kötelet
amibe kapaszkodni lehet, hogy
ne távolodjunk el, el ne tűnjünk
a semmiben, míg végére nem értünk
az útnak s fenekére a kútnak,
mert örökké szomjazunk.
Egymás nélkül reménytelen
koldusok vagyunk, kinek se kenyere,
se háza, sehol nincs maradása.
Azért kereslek, hogy te légy
az otthonom.
Kedves Rózsa!
Köszönöm szépen!
Szép, jól kidolgozott vers. Tetszéssel olvastam. VV. Rózsa