Neked

Neked

Adni akarok valami
neked, ami csak a tiéd,
amiről mindig tudod
ott vagyok veled
ha sodor az ár, süvít a szél
s egy magányos szikla
a menedék. Voltam így,
tudom milyen, keltem át
sivatagon, hegyen. Jártam
völgyben is sötétben,
csillagtalan éjszakában,
egyszer te gyújtottál
mécsest nekem, azóta
világosság van, s én
ezt a lángot adom
vissza neked.

“Neked” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Kedves Kati!

    Szép versed örömmel olvastam. Az első sorban az utolsó szóról lemaradt a "t" betű, Józsi javítja, ha kéred.

    Szeretettel: Rita(f)

Szólj hozzá!