H.Gábor Erzsébet
Ha szépre vágysz
Ha szépre vágysz
Ha szépre vágysz, hát teremtsd meg a szépet,
és soha ne várj másoktól csodát,
hogy mi az érték, megtanít az élet,
ha feléd sújtja éles ostorát.
Kit sokszor vert már érdemtelen átok,
és úgy szenvedett, mint egy árva eb,
az nem lesz soha olyan rossz, mint mások,
mert szíve mélyén mindig fáj a seb.
A sok bántástól talán jobbá válik,
mert tudja jól, hogy mi a fájdalom,
és nem hagyja, hogy szenvedjen a másik,
hát átsegíti minden bánaton.
A szívzugába fénylő szépség vackol,
és bőséggel ad mindenkinek abból.
Drága Icu, Rózsa, Éva, András, Marica, Ilonka, Zsuzsi, Rita, Csillám!
Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak az olvasást, és a kedves szavakat.
Szeretettel:Zsike 🙂
Bárcsak minden bánaton át tudnánk segíteni a másikat, de ez lehetetlen. A versed viszont csodaszép! 🙂 (f)
Bölcs soraid érdeklődéssel és tetszéssel olvastam.
Szeretettel: Rita(f)
Szinte beleremeg az ember szíve, olyan szép ez a vers, és milyen igaz. Gratulálok, Zsuzsa! (l)
Kedves Zsike, szeretettel olvastam mély gondolatiságot hordozó versedet.
Üdvözlettel
Ilona
"A szívzugába fénylő szépség vackol,
és bőséggel ad mindenkinek abból."
Gyönyörű megfogalmazása a jólelkűségnek, mert azok lesznek ők, akiket ostorral vert az élet.
Szeretettel gratulálok!
Marica
Kedves Erzsike!
Nagyon tetszett a versed, mert buzdít, finoman oktat. A legtöbb ember a szépre, a jóra vágyik, hát úgy próbáljon élni, hogy rábukkanjon, megszerezze!
Versedhez gratulálok! Várom a következőt!
Szeretettel üdvözöl András
Kedves Erzsike! Üzenete van szép versednek! Élmény volt olvasni. Szeretettel. Éva(f)
Remek vers, a megszokott ritmusos verseléssel, ami már védjegyeddé vált.
Nagy tetszéssel olvastam. Rózsa
Gyönyörű a versed drága Zsike, szívből gratulálok!
Szeretettel: Icu(f)