Ugróverseny Nyulam úrfival
Nyulam úrfi gondolt egyet,
ugrálni lenne kedve,
de egyedül minek tegye,
az oly unalmas lenne.
Bekopogott a szomszédba,
játszótársat keresett,
szépen kérte Nyúl Rozikát,
jöjjön vele mozogni hát.
Lusta Rozit hiába fűzte,
nem tudta őt rászedni,
bánatos lett Nyulam úrfi,
így kezdett haza indulni.
Éppen szemben vele tartott
óvodás barátja,
Nyúl Peti a nagycsoportból,
kivel annyit trécselt.
Köszöntötte egymást
a két régen látott barát,
a délután együtt töltik,
ugróverseny következik.
Sportpálya mellett jártak,
befordultak rája,
megrendezték a versenyt
és kacagtak utána.
Győztest most nem hirdettek,
csak örültek egymásnak,
barátok ők, nem ellenfelek,
és mindig azok maradnak.
2020.08.03.
(Legnagyobb unokámmal közösen írtuk,
kérte, hogy a verseny legyen a téma.)
Remek, hogy együtt írtátok és remek is lett!
Csak gratulálni tudok mindkettőtöknek, szeretettel!
Üdv/Feri
Kedves Melinda!
Sok szeretettel gratulalok a vershez és az unokádhoz.
Magdi
[b][i][center]Kedves Melinda nagyon aranyos vers,és együtt írtátok,hát ez király.
Gratulálok Rzsike.[/center][/i][/b]
Gugi!
Szívesen olvasnám pedig a Te állatos gyerekverseid is. Egyszer tartunk majd egy felolvasást az összegyűjtött versekből a magunk szórakoztatására, mert az unokák felnőnek addigra.
Szeretettel üdvözöllek: Melinda:)
Ha hiszed,ha nem,hasonlókat írok unokáimnak,vakondról,virágról darázsról….de nincs erőm,hogy mindent fölrakjak!Gyűjtögesd ,kedves Melinda!
Kedves Rita!
Köszönöm az olvasásod és a véleményed is. Szeretem az állatmesékben elrejteni az emberi viselkedésmódokat.
Örültem jelenlétednek! 😉
Nagyon jól megy neked ez a mesés verselés. Tetszéssel olvastam. Mondd meg az unokádnak is! A versenyben igaza volt, az ösztönző tud lenni és a vesztes is nyer, mert elindult a versenyen, esélyt szerzett a győzelemre és ki tudja, hátha legközelebb neki megy jobban. Aki nem gyakorol, nem küzd, nem próbálja meg, az soha sem lehet győztes.
Szeretettel: Rita(f)