Vörös alkony

Vörös alkony

Hallom a rét hűvös sóhaját,
elhagyta rég, tücsök és bogár.
Káposztalepke repdes a széllel,
átsüt a szárnyán a vörös alkony.
Vörös alkony lett mezőnek őre,
felette a szürkeség megfeszül,
mely elűzi a csend szuszogását.
A szertefoszlott csend, üres lepel,
feltámad benne a dér, a tél, a fagy,
ellopják a rétről a vadvirágokat.

“Vörös alkony” bejegyzéshez 12 hozzászólás

  1. Drága Babu!

    Köszönöm megtisztelő soraidat. Minden évszaknak meg vannak a maga szépsége, ez ugyan már egy elcsépelt szólam, de így van. Az ősz is addig szép, amíg nem jön be az esős idő a nemszeretem!
    Szeretettel ölellek
    Ica

  2. Drága Ica! Még kis időre talán az ősz is a szép
    arcát mutatja. Szép őszi versednél szeretettel időztem.
    M.(l)(f)

  3. Drága Ica!
    Nagyon szépen bontakoztattad ki a "vörös alkonyt"!
    Nem vagyok nagyon az ősznek barátja ,de versedben
    tisztelettel írsz az őszi világról!

    "Vörös alkony lett mezőnek őre,"

    Igy telnek,múlnak az évszakok, évek, de szépségük
    káprázatosak!(l)
    Gyönyörű soraidhoz gratulálok szeretettel…Babu(f)

  4. "feltámad benne a dér, a tél, a fagy,
    ellopják a rétről a vadvirágokat."

    Érzékletes, szép, tetszéssel olvastam.

    Szeretettel: Rita(f)

Szólj hozzá!