Ősi vér

Honfoglalók ősi vére!
Kikben van az otthonod?
Merre vannak, hová lettek,
akikben e szív dobog?

Honfoglalók büszke népe!
Mi történt, hát veletek?
Talán soha nem voltatok,
ős magyarok gyermeke?

Honfoglalók régi földje!
Tán örökre elveszett?
Hiába omlott annyi vér,
temettünk százezreket?

Honfoglalók szilaj lelke!
Mivé vált tibennetek?
Vezéreink mind sírnának,
ha látnának titeket!

“Ősi vér” bejegyzéshez 10 hozzászólás

  1. Pont így gondolom. Jó vers lett, bár inkább kesergő, mint buzdító a hangulata. Ez inkább egy ténymegállapítás, ami roppant elkeserítő ebben a valóságában. Nagyon tetszik egyébként, jó vers. 👍

  2. „Vezéreink mind sírnának,
    ha látnának titeket!”

    Így igaz.

    Szeretettel: Rita🌸

Szólj hozzá!