Haragszom, mert nem jöttél el értem,
nyolc órányi pihenésre vágyom,
egyezkedjünk, felével beérem,
kerülsz engem megnyugtató álom.
Úgy, mint egykor, ma is ringathatnál,
a hűséged megkérdőjelezem,
azelőtt naphosszat itt maradtál,
de megcsaltál, látom a jeleken.
Bíztam benned, annyira sajnálom,
megértés kell és némi szánalom,
száműztél te régi jó barátom,
már nincs helyed a széles ágyamon.
Utoljára hívogat a párnám,
kék takarómra simul két kezem,
esőcseppek koppannak a járdán,
a külvilágról megfeledkezem.
Budapest, 2021. március 20.
Kedves Évám!
Nem sok változásról tudok beszámolni, de hogy itt voltál,annak nagyon örülök. Köszönöm.
Szeretettel: Icu
Drága Kit!
Most, hogy újra elolvastam, valóban olyan andalító, álomba ringató kis versike lett. Mégsem jön könnyen álom a szememre, lehet, hogy ez már így is marad.
Nagyon örültem a látogatásodnak. Ölellek sok szeretettel: Icu💐
Kedves Icu!
Nagyon kellemetlen amikor nem jön álom a szemünkre.
Pedig a versed ritmusa ringató – így szeretem! 🙂
Sajnos nem jártam erre egy ideje – de remélem azóta eltűnt az álmatlanságod!
Szeretettel: Éva
Pedig ritmusa a versednek is andalító, ringató. Te pedig álmatlanságról beszélsz. Remek ez a versed is Icu, pont úgy szeretem, mint a többit is. Remélem azóta ez a látogatód elmaradozik…
Ölellek szeretettel!
Kedves Lajos!
Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel köszönöm, hogy olvastál, és véleményt is írtál szerény kis versemhez.
Icu
Én is tapasztalom, hogy fogynak a pihenésre alkalmas órák, pedig nem a korral jár.
Édesanyám 88 éves, mintha átpártolt volna hozzá, „aki” téged látogatott 😀
Gratulálok a vershez, talán az álmatlanság nem csak mint téma segített a megírásában 😂
Szeretettel: Lajos
Kedves Zsuzsa!
Dicséreted nagyon jólesett, köszönöm szépen.
Ölellek szeretettel: Icu🌹
Kedves Rzsike!
Én köszönöm megtisztelő figyelmedet, hozzászólásodat. Nagyon vigyázz magadra.
Szeretettel: Icu
Kedves Marika!
Nagyon szépen köszönöm.
Ölellek szeretettel: Icu🌹
Kedves Icu! Megértem haragod, nagyon kellemetlen amikor
nem jön álom a szemünkre. Velem ritkán fordul elő. Én, ha
leülök kicsit pihenni, már el is dölök és elalszom, már gyenge
vagyok nagyon. Költői, remek ábrázolásodnál megértéssel
időztem.
Mária
Nagyon szép vers, igazi költői ábrázolása az álmatlanságnak, mely nagyon megtudja keseríteni az ember életét sajnos.
Szívből gratulálok, Zsuzsa! 💐
Utoljára hívogat a párnám,
kék takarómra simul két kezem,
esőcseppek koppannak a járdán,
a külvilágról megfeledkezem.
Sajnos Icu sokan vagyunk ezzel így.Nagyon köszönöm versbe foglalt soraidat.Rzsike
Drága Magdika! Nagyon szépen köszönöm.
Szeretettel: Icu🌹
Drága Icuka!
Nagyon kedveden írsz a ” hűtlen” barátról mikor kellene elhagy bennünket, máskor szinte szempillánkra tapad.
Sok szeretettel gratulálok kedves versedhez.
Magdi🌷💐🌹
Kedves Rita!
Nagyon keveset alszom éjszaka, és sajnos az sem mindig pihentető.
Köszönöm, hogy szépnek találtad kis versemet.
Ölellek szeretettel: Icu🌹
Kedves Melinda!
Köszönöm szépen a dicséretedet. Nagyon örültem Neked.
Szeretettel: Icu🌹
Kedves Icu!
Nagyon szép verset írtál az álomtalanságról. Bosszantó nagyon, hogy bár minden körülmény adott, mégse akar jönni az álom a szemünkre.
Szeretettel: Rita🌹
Kedves Icu!
Gyönyörűséges versedhez szeretettel gratulálok!🤗
Az álom bizony gyakran elkerül bennünket, nem maradt hüséges hozzánk.
Szeretettel olvastalak! Melinda