Haragszom!

Haragszom, mert nem jöttél el értem,
nyolc órányi pihenésre vágyom,
egyezkedjünk, felével beérem,
kerülsz engem megnyugtató álom.

Úgy, mint egykor, ma is ringathatnál,
a hűséged megkérdőjelezem,
azelőtt naphosszat itt maradtál,
de megcsaltál, látom a jeleken.

Bíztam benned, annyira sajnálom,
megértés kell és némi szánalom,
száműztél te régi jó barátom,
már nincs helyed a széles ágyamon.

Utoljára hívogat a párnám,
kék takarómra simul két kezem,
esőcseppek koppannak a járdán,
a külvilágról megfeledkezem.

Budapest, 2021. március 20.

“Haragszom!” bejegyzéshez 18 hozzászólás

  1. Drága Kit!

    Most, hogy újra elolvastam, valóban olyan andalító, álomba ringató kis versike lett. Mégsem jön könnyen álom a szememre, lehet, hogy ez már így is marad.
    Nagyon örültem a látogatásodnak. Ölellek sok szeretettel: Icu💐

  2. Kedves Icu!

    Nagyon kellemetlen amikor nem jön álom a szemünkre.
    Pedig a versed ritmusa ringató – így szeretem! 🙂
    Sajnos nem jártam erre egy ideje – de remélem azóta eltűnt az álmatlanságod!
    Szeretettel: Éva

  3. Pedig ritmusa a versednek is andalító, ringató. Te pedig álmatlanságról beszélsz. Remek ez a versed is Icu, pont úgy szeretem, mint a többit is. Remélem azóta ez a látogatód elmaradozik…
    Ölellek szeretettel!

  4. Én is tapasztalom, hogy fogynak a pihenésre alkalmas órák, pedig nem a korral jár.

    Édesanyám 88 éves, mintha átpártolt volna hozzá, „aki” téged látogatott 😀

    Gratulálok a vershez, talán az álmatlanság nem csak mint téma segített a megírásában 😂

    Szeretettel: Lajos

  5. Kedves Icu! Megértem haragod, nagyon kellemetlen amikor
    nem jön álom a szemünkre. Velem ritkán fordul elő. Én, ha
    leülök kicsit pihenni, már el is dölök és elalszom, már gyenge
    vagyok nagyon. Költői, remek ábrázolásodnál megértéssel
    időztem.
    Mária

  6. Utoljára hívogat a párnám,
    kék takarómra simul két kezem,
    esőcseppek koppannak a járdán,
    a külvilágról megfeledkezem.

    Sajnos Icu sokan vagyunk ezzel így.Nagyon köszönöm versbe foglalt soraidat.Rzsike

  7. Drága Icuka!

    Nagyon kedveden írsz a ” hűtlen” barátról mikor kellene elhagy bennünket, máskor szinte szempillánkra tapad.
    Sok szeretettel gratulálok kedves versedhez.
    Magdi🌷💐🌹

  8. Kedves Icu!

    Nagyon szép verset írtál az álomtalanságról. Bosszantó nagyon, hogy bár minden körülmény adott, mégse akar jönni az álom a szemünkre.

    Szeretettel: Rita🌹

  9. Kedves Icu!
    Gyönyörűséges versedhez szeretettel gratulálok!🤗
    Az álom bizony gyakran elkerül bennünket, nem maradt hüséges hozzánk.
    Szeretettel olvastalak! Melinda

Szólj hozzá!