Rózsaszínnel borította a földet,
kosarából széthintette a csöndet,
égkéket hullajtott mezőre, fákra,
illat-utat nyitott a boldogságra.
Tenyerét széttárta a mély ég felé,
szalajtotta a szelet a Nap elé.
Tépázta ruháját, esővel mosta,
izzó, sárga arcát el-eldugdosta.
Ölelt lombot, fát, ölelt tarka rétet,
körülfogta lágyan a mindenséget.
Kékszín szemével a világot nézte,
a szerelmet a szívekbe idézte.
2021. 05. 19.
Kedves Gizella!
Nagyon szépen festetted le a tavaszt.
Szeretettel gratulálok.
Magdi💐🌷🌾
Szavakkal lefestett ez a tavaszt ..igazán szépre sikerült..
Szeretettel Ilona
Szép-re írt tavaszodhoz szeretettel
gratulálok. Sajnos nálunk egész más
tavasz van, szeles, hűvös.
Mária
Gyönyörű leírása a tavasznak ez a vers.
„Kékszín szemével a világot nézte,
a szerelmet a szívekbe idézte.”
Szeretettel és tetszéssel: Rita🌹