Tavasz

Rózsaszínnel borította a földet,
kosarából széthintette a csöndet,
égkéket hullajtott mezőre, fákra,
illat-utat nyitott a boldogságra.
Tenyerét széttárta a mély ég felé,
szalajtotta a szelet a Nap elé.
Tépázta ruháját, esővel mosta,
izzó, sárga arcát el-eldugdosta.
Ölelt lombot, fát, ölelt tarka rétet,
körülfogta lágyan a mindenséget.
Kékszín szemével a világot nézte,
a szerelmet a szívekbe idézte.

2021. 05. 19.

“Tavasz” bejegyzéshez 5 hozzászólás

  1. Szép-re írt tavaszodhoz szeretettel
    gratulálok. Sajnos nálunk egész más
    tavasz van, szeles, hűvös.
    Mária

  2. „Kékszín szemével a világot nézte,
    a szerelmet a szívekbe idézte.”

    Szeretettel és tetszéssel: Rita🌹

Szólj hozzá!