Verőfényes reggel
öleli a házat,
kedvesem arcára
árnyat vet a bánat.
Szomorú a párom,
mi lehet a baja,
a kis unokáját
nagyon ritkán látja.
Messze lakik tőlünk
egy szem fiacskája,
távol cseperedik
a kis unokája.
Akarja már látni
élőben is őket,
nemcsak telefonján
nézné a szülőket.
Ne szomorkodj, kedves,
elmegyünk hozzájuk,
megnézzük, hogy szépül
nagy családi házuk.
Nem a ház érdekel
engem, kedves párom,
csak a kicsi Vince
ölelését vágyom.
Induljunk mi hamar,
hogy lássam a babát,
vajon megismeri
már az Irén mamát?
Vajon mennyit nőtt már?
Hány foga van neki?
Mikor megéhezik,
a kaját hogy kéri?
Alszik-e eleget?
Hogy telik a napja?
Vajon a kis menyem
a kezembe adja?
Ne aggódj, kedvesem,
rögtön megláthatod,
drága kincseidet
karodba zárhatod.
Hajdúszovát, 2020. február 13.
Kedves Lajos!
Szeretettel gratulálok szépen megírt versedhez és a kis unokához.
Magdi
Kedves Éva!
Örülök, hogy tetszett, üdv Lajos.💐
Kedves Rita!
Köszönöm szépen megtisztelő kedves szavaidat, Lajos.🌾
Kedves vers, tetszett.
Kedves Lajos!
A nagymamák már csak ilyenek. Egyébként nincs is nagyobb öröm, mint egy új kis élet.
Szeretettel: Rita🌷