Farsangi batyus bálban
A Szováti batyus bálban
vígan szólt a zene,
szórakozni jártunk oda
minden szombat este.
Pénteken már minden háznál
a bálra készültek,
menyecskék és nagy leányok
tésztákat sütöttek.
Kemencében hurkát, kolbászt
sütöttek a bálra,
szombatra a készülődés
maradt a családra.
Az asszonyok elpakolták
a sok finom kaját,
a lányok meg készítettek
egymásnak frizurát.
Legények és az emberek
bort, pálinkát hoztak,
így a bálban vígan ittak,
reggelig mulattak.
A legények táncra kérték
anyjuktól a leányt,
találgatták, kivel kapnak
ők nagyobb hozományt.
Vígan táncolt a társaság
apraja és nagyja,
néha-néha a parkettet
egy-egy pár elhagyta.
Kimentek a folyosóra
néhány csókot lopni,
nem kell az édesanyjuknak
szerelmükről tudni.
Így teltek a téli napok
hamvazószerdáig,
áttáncoltuk az éjszakát
farsangnak farkáig.
Hajdúszovát, 2021. január 9.
Aranyos, kedves versedhez szeretettel gratulálok!
Zsuzsa
Kedves Rita!
Köszönöm szépen az olvasást, üdv Lajos.🌺
Táncos, vidám, múltidéző verssoraid tetszéssel olvastam.
Szeretettel: Rita🍁