Farsangi batyus bálban

Farsangi batyus bálban

A Szováti batyus bálban
vígan szólt a zene,
szórakozni jártunk oda
minden szombat este.

Pénteken már minden háznál
a bálra készültek,
menyecskék és nagy leányok
tésztákat sütöttek.

Kemencében hurkát, kolbászt
sütöttek a bálra,
szombatra a készülődés
maradt a családra.

Az asszonyok elpakolták
a sok finom kaját,
a lányok meg készítettek
egymásnak frizurát.

Legények és az emberek
bort, pálinkát hoztak,
így a bálban vígan ittak,
reggelig mulattak.

A legények táncra kérték
anyjuktól a leányt,
találgatták, kivel kapnak
ők nagyobb hozományt.

Vígan táncolt a társaság
apraja és nagyja,
néha-néha a parkettet
egy-egy pár elhagyta.

Kimentek a folyosóra
néhány csókot lopni,
nem kell az édesanyjuknak
szerelmükről tudni.

Így teltek a téli napok
hamvazószerdáig,
áttáncoltuk az éjszakát
farsangnak farkáig.

Hajdúszovát, 2021. január 9.

“Farsangi batyus bálban” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Táncos, vidám, múltidéző verssoraid tetszéssel olvastam.

    Szeretettel: Rita🍁

Szólj hozzá!