Nem hűlt ki a világod,
hisz bennem lakozik az.
Testtel földet táplálod,
de lelked bennem igaz.
Pusztulásod balzsama
az én arcomnak krémje,
kihűlt világod hava
értő szívem reménye.
A csillagok kigyúlnak,
és újak is születnek,
kohóban az ócskavasak –
én írok Pilinszkynek.
Gratulálok kedves Mária.