Megpróbáltam

Próbáltam készíteni egy képet.
Egyszerűt, ékeset, szépet
Próbáltam megtalálni a helyemet.
Stabilan, okosan, értelmesen.
Próbáltam figyelni a kompozícióra,
Egységesen, összetetten fonódva.

Mert próbálkozni szabad.
Habár maga Yoda nem ezt mondta:
Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld.
De ha senki nem tudja a módját?

Szóval…

Próbáltam készíteni egy képet.
Jól fókuszált, könnyű, rétet.
Próbáltam elkapni egy pillanatot.
Egy tökéletes semleges illatot.
Próbáltam türelmesen lenni,
Amíg a nap végre megjelenik.

Vágyakozzatok a csodára.
Habár ez már nem Yoda.
Vágyakozzam? Vagy próbálkozzam?
Teljesen mindegy, hogy ez hogy van.

Szóval…

Próbáltam készíteni egy képet.
Már készen álltam lélekben.
Próbáltam bevonzani a fényeket.
Már megvolt a cél a keresztben.
Próbáltam lenyugtatni testemet.
Ne remegjen a kezem se.

A nap előjött a felhők mögül.
A sugarak játékára szívem megörült.
Még egy utolsó lélegzetvétel…
Katt! És kész a Polaroid-képem.

Szóval, hogy milyen lett?…

Szólj hozzá!