Ablakomon betekint (Újévi fogadalom)


Ablakomon betekint

Ablakomon betekint
egy őszinte, jó barát,
a hosszú éjjel után
örül, hogy engem lát

Félelmetes volt az este,
hangos durrogással teli,
mostanra már megnyugodott,
s a bágyadt csendet élvezi.

Barna szeme vidáman csillog,
felemás fülével fülel,
bátor vakkantásának hangja
az erdő szélén terül el.

A ház biztonságát
megőrzi egy egész éven át,
csak az óév utolsó napján
kerülné a petárdát.

Ablakomon betekint
egy őszinte, jó barát,
megfogadom, minden nap kap
finom, bőséges vacsorát.

Czövek Andrea (MabTee)

“Ablakomon betekint (Újévi fogadalom)” bejegyzéshez 3 hozzászólás

  1. Kedves Andrea!
    Kedves, gondoskodó versed szívvel olvastam. Sajnálom a szegény kutyusokat,akik páni félelmet kénytelenek elszenvedni.
    Nemrég írtam Morzsi kutyánkról, aki szilveszterkor szökött meg, soha nem talált haza, 13 évet élt nálunk, egyszer, egy hideg télen megpróbált hazamenni, két hétig csavargott a városban, mire mi újra megtaláltuk. Szegények!
    Versedhez szívvel gratulálok:
    Erzsi

  2. Kedves Edwin!

    Köszönöm szépen.
    Matyi kutyámnak viszont rémálom volt az éjjel, de remélem, idővel megnyugszik majd.

    Üdv: Mab Tee

Szólj hozzá!