EGY TÉLI NAP
Reggelre minden hófehér lett,
elővettük a szánkót,
úgy szeretjük a havazást,
mint a porcukros fánkot.
Induljunk hát a hóesésben
havat lapátolni,
kár lenne ilyen szép időben
ágyban lustálkodni!
A kismacska is csodálkozik,
ilyet még sosem látott,
kapkod a hópelyhek után,
bundája vizesre ázott.
Az öreg kutya bizonytalan,
belelépjen a hóba?
Megért már jó néhány telet,
nem számít semmi jóra.
Etetőnél a madarak
azon tanakodnak
meddig tart vajon még tél,
s fészket majd hova raknak.
Vidáman nézem a téli tájat,
ráérek még bemenni,
jobban esik egy séta után
a tűz mellett megpihenni.
2018. február.
Örömmel olvastam hangos téli gondolatid kedves Kata.