Télidő
Hideg álmot sző az elmúlás szörnye,
A tűszilánkos, kíméletlen este.
Sötét árnyalak várt az örömömre,
Életem minden baját megkeresve.
Nem hozott ajándékot, – nem is kértem,
Bágyadt félhomályban csak azért sírtam,
Fakó csillagfény mellett elkísérjen,
Ne vesszek el egy másik idősíkban.
Elmúlt karácsonyok igézetében
Lássam az időt, a végleg elfolyót,
Szétfoszló jégvirágok erdejében
Emlékeimből gyúrjak majd hógolyót.
Legyen „szent” este újra a karácsony,
Ne fázzon senki széles e világon!
Isten éltesse minden jó barátom,
Úrjézus jöttét éberen vigyázom.
Kedves Magdi és Zsuzsanna!
Köszönöm, hogy olvastátok a verset és kifejeztétek tetszéseteket.
Áldott adventi időszakot és békés, boldog karácsonyt kívánok nektek!
Baráti üdvözlettel: János
Nagyon szép gondolatok egy csodásan megkomponált versben, gratulálok, Zsuzsa. 🎄
Kedves János!
Csodás gondolatok, nagyon szép versben.
” Legyen ” szent ” este, újra a karácsony ”
Szeretettel gratulálok:
Magdi🌲