Meghaltam és eltemettek,
díszére a gyászmenetnek.
Lélekharang csendben kondult,
a gyászmenet, jaj, megindult.
Megbotlottak, majd kiestem,
megtámasztott az Úristen.
Tömjénfüstben felköhögtem,
pap beszédén, felröhögtem.
Behallatszott zsoltár ének,
keservesen sírt az élet.
Lengedeztem jobbra-balra,
eresztettek le a sírba.
Alul-felül koppanások,
szorgoskodtak a sírásók.
Feküdtem a koporsómban,
hátam mögött, szállt a sóhaj.
Felgyúlnak az esti fények,
síromon, mécsesek égnek.
Porból lettem, porrá leszek.
Rosszat többé, én nem teszek!
Holnap vidáman ébredek,
hisz, új világba léphetek.
De, kinyitottam, a szemem,
és felébredtem, Pécelen.
„De, kinyitottam, a szemem,
és felébredtem, Pécelen.”
Maradt a régi világ.
Szeretettel: Rita💐