Az Andrãssy ùt fényárban úszik,
A Parlament előtt az ország karácsonyfája,
A paloták kertjében borostyán kúszik
A kerítésre, bent szaloncukor kerül a karácsonyfára.
A vásárokon kavargó ,nagy tömeg,
Ajándékvásár, zene, forralt bor,
Nyüzsög a nép, van itt sok fiatal s öreg,
A sátrakban lázas vásárlás, még jókor.
Majd eljön az ünnep, összeborulnak a lelkek,
A Megváltó születésére vár a világ,
A szeretet angyala lebeg az ünnep felett,
Megnyílik az ég kapuja,
Meghallgatásra találnak a kérő imák.
Összegyűlik a nagy család,
Unokák játékától hangos a ház,
Kint énekszó hallik, nem galád,
Egy percre az élet megáll,
Szeretet minden szó, megszületett a Megváltó…
Rozika kedves!
Köszönöm, hogy olvastál.
üdvözöllek szeretettel: Erzsi
Kedves Erzsébet!
Hangulatos, kedves versed tetszéssel olvastam.
Rozika
Drága „Marcsi mama””, köszönöm, hogy olvastad kis versemet.
Áldott, békés ünnepeket kívánok szeretettel:
Erzsi
Kedves Erzsébet!
Ide varázsoltad a karácsonyi vásárt, és a cslád ünnepét. Köszönöm.
Üdv: Marcsi mama