Szeptember ott rezdül még
a fák ágai közt, de október
kopogtat már az ablakon.
Szürke homály borul a tájra,
az utcákon ősz szele jár már.
Szél hegedűjén játszadozik
a hűs alkony, mint régi dallam,
mit mindenki elfeledett már.
Lombok zizegése, mint refrén
ott örvénylik a forgószéllel.
Zsong, busong a természet,
akárha finom mívű zene.
Némelykor elcsendesedik,
mint a lecsengő akkord
szűnni nem akaró morajlása.
Néhanap szilaj hullámok
csapdossák ütemesen a mólót.
Víz csobban a kavicson,
megbicsaklik a szél a parton,
majd csend honol a tájon.
Őszi eső koppan az utakon.
Estébe fordul már az alkony.
A levegőben víz illata száll.
Keserédes, akár bús melódia,
akárha be nem tartott ígéret.
Esti fény pásztázza az utakat.
Árnyékot vetnek a komor fák.
Ágaikat lágyan simítja az ősz.
Csend honol már a város felett,
csupán az eső esik szakadatlan.
Kedves József!
Nagyon örülök, méltató szavaidnak. További alkotó kedvet kívánok, és nyugodt, békés ünnepeket.
Hedvig
Kedves Hedvig!
Elvarázsoltál! Gratulálok, és Szép Karácsonyt kívánok!
József