Új évre ébredtem

Új évre ébredtem

Nyakig merülök az álmok
rágta takarómban.
A lyukas zoknim a könyvespolc
felé kacsingat.
Véredényeimben
az édes pezsgő
már múltat pezseg.
Foghíjas még az
újszülött újév.
Gondolat hajója köt
ki az elmém szigetén.
A fénytelen hálószobám
beszűrődő világosságot kortyol.
Üde szavakat ültetek
a képzelet soraira.
Feleszmélek.
Új évre ébredtem.
Végtagjaim medrében
ágaznak szét a
tettek buzgó hajszálerei.
Alkotásra parancsolom
berozsdásodott tollam.

Budapest, 2025. december 22.

“Új évre ébredtem” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Új év, új remények, feladatok, tervezgetés…..
    ” Üde szavak ” verseidben mindig egyedi élményt adnak !
    Szép sikereket kívánok , terveid váljanak valóra – ezt kívánom kedves Tibor !

Szólj hozzá!